Škofja Loka je v soboto, 17. 6. 2023, gostila že 11. tradicionalni tek štirih mostov, v sklopu katerega je tudi tek za šolsko mladino in katerega se že vrsto let udeležujejo tudi učenci naše šole. Tek se ponaša z odlično organizacijo in ob bučni podpori številnih navijačev.
Tek je zelo množično obiskan, zlasti v netekmovalnih kategorijah od 1. do 5. razreda. Učenci in učenke 6. in 7. razreda ter 8. in 9. razreda pa nastopajo v tekmovalni kategoriji na 1670 metrov dolgi in zelo razgibani progi, ki poteka preko številnih mostov čez reko Soro.
Našo šolo je zelo uspešno zastopalo 5 učencev. Kiara Blatnik je zmagala med učenkami 6. in 7. razreda, Jan Dolmovič pa med učenci 8. in 9. razreda. Oba sta postavila tudi absolutno najboljša časa.
Veliko smolo je imela Nika Radej, ki je po padcu na štartu in kljub poškodbi odtekla do konca in na koncu osvojila 5. mesto med učenkami 8. in 9. razreda.