V soboto, 21. 10. 2023, je na OŠ Blanca potekalo 38. regijsko in državno tekmovanje iz logike. Tekmovanja se je udeležilo 54 udeležencev iz 17. šol. Za 22 sedmošolcev je tekmovanje potekalo na državni ravni, preostalih 32 osmo- in devetošolcev pa je tekmovalo na regijski ravni.

Pred pričetkom tekmovanja, ki ga je organizirala naša šola, smo pripravili tudi kratek kulturni program, ki sta ga povezovali devetošolki Nuša in Zala, dve pesmi je odpel otroški pevski zbor OŠ Blanca pod taktirko gospe učiteljice Marte, zbrane sta pozdravila tudi gospa ravnateljica Ksenija Juh in mentor tekmovanja gospod učitelj Matevž.

Državnega tekmovanja sta se udeležili tudi 2 sedmošolki OŠ Blanca in sicer Ajda Budna in Julia Zidar. Julia je od 72 možnih točk dosegla 23 točk, Ajda pa 58,5. Ajda je za dosežek prejela zlato priznanje.

Obema iskrene čestitke.

Foto in zapis: Majda Kočevar Klaužer in Mojca Hojski