Za prvošolce je bil mesec april eden najbolj dogodivščin poln mesec v tem šolskem letu. Posvetili smo ga ekologiji, poeziji, kulinariki, športu, obisku Bele krajine in še bi lahko naštevali. Za češnjico na vrhu torte smo spoznali vse črke naše abecede. Na ta trenutek so učenci čakali več mesecev.

V začetku aprila smo se odločili, da počistimo bližnjo okolico šole. Pobrali smo čisto vse, kar ni sodilo v naravo.

Sredi aprila smo se v družbi drugošolcev odpeljali v Belo krajino, kjer smo opazovali naravne značilnosti in kulturno dediščino. V Rosalnicah smo okusili mnogo sladkih dobrot, nato pa smo se naučili peči tradicionalno belokranjsko pogačo. Iz testa smo oblikovali vsak svoj hlebček. Medtem, ko se je kar 45 hlebčkov peklo, smo odšli peš do treh far (tri gotske cerkve). Tik pred dežjem, ki nas je tisti dan lovil, smo se sprehodili še po Metliki in se polni novih spoznanj odpravili nazaj na Blanco.

Zadnjo noč pred počitnicami smo prespali kar v razredih naše šole. V četrtek pozno popoldne, ko smo bili sami na šoli, smo si ogledali razrede višje stopnje.  Predvsem v učilnici, kjer poteka predmet tehnika, je ogromno orodja, zaradi katerega nekateri prvošolci komaj čakajo, da bodo malo starejši.
Zatem smo spoznavali slovensko otroško poezijo. Prvošolcem gredo rime odlično »od svinčnikov« in mnogi so vsaj za en večer postali pravi pesniki.
Po bolj ali manj prespani noči smo se z vlakom odpravili do Sevnice. Obiskali smo knjižnico in s pomočjo prijazne knjižničarke Petre spoznali še nekaj slovenskih pesmi.

April je okrepil naše vezi in nas obogatil z novimi veščinami ter znanjem.