Tehniške dni na temo praznikov so učenci razredne stopnje izvedli v začetku decembra.

Prvošolci so na lesene podstavke slikali zimske motive, izdelovali angelčke z zgibanjem papirja ter pletli verige. Drugošolci so izdelovali zvezdice ter Božičke iz papirja, ustvarili pa so tudi pravljične snežne krogle. Tretješolci so izdelali prav posebne smrečice ter izdelke za razredno okrasitev. Četrtošolci so izdelovali iz odpadnega materiala, pletli venčke iz volne ter z volno okrasili smrečico. Petošolci so pletli verige ter izdelovali venčke in snežne krogle iz papirja. Vmes so tudi zaplesali.

Učenci so v prazničnem vzdušju ob poslušanju glasbe ustvarili mnogo lepih izdelkov. Slednji bodo krasili njihove domove ali matično učilnico. Sedaj so prazniki res za vogalom in prav vsi jih že nestrpno čakamo.

Zapisal: Robert Ašič

Foto: Robert Ašič, Tina Strnišnik Golob, Tatjana Arčon, Darja Požun, Majda Stopar, Mateja Strnad