Drugi petek v juniju je za novo generacijo devetošolcev pomenil zadnji šolski dan, v katerem so se svečano poslovili od osnovnošolskih klopi in poželi plačilo za celoletno setev.  To je bila tudi prva generacija, ki je pred desetimi leti začela obiskovati vrtec pri OŠ Blanca. V Kulturni dvorani na Blanci so se med skeči, filmčki, plesom in glasbo zahvalili staršem, učiteljem, delavcem šole, šolskim prevoznikom, gospe razredničarki in gospodu ravnatelju. Pripravili so tudi dve pevski točki, s katerima so navdušili obiskovalce, prireditev pa sklenili s priložnostno torto in otroškim šampanjcem. Sledilo je druženje ob pogostitvi, ki so jo pripravili starši.

Naj devetošolcem na ta dan in vse dni šolanja v šoli na hribčku ostanejo  lepi spomini, s seboj pa naj odnesejo tudi vse lepe želje in vedre popotnice, ki so jim bile izrečene na valeti.

Srečno, generacija 2010–19!

razredničarka