V petek, 18.11.2022, se jutro ni začelo s poukom, temveč s skrbno pripravljenem zajtrkom naših kuharic. Letošnji slogan je bil :«Zajtrk z mlekom –super dan#. Prav vsi, učenci, otroci v vrtcu, učitelji in vzgojiteljice, smo si skupaj privoščili TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK: med, maslo, kruh, mleko, in jabolka. Na harmoniko nam je Žan zaigral Čebelarja, učenci pa so zraven veselo zapeli. Gospa ravnateljica in mentor čebelarskega krožka, gospod Andrej Bobek sta učencem namenila nekaj besed o pomenu medu in uživanju zajtrka. Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je potekal na naši šoli in vrtcu je vseslovenski projekt, s katerim želimo ozaveščati o pomenu zdrave prehrane. Z zajtrkom dobimo energijo in nujno potrebne hranilne snovi za učenje, gibanje in druge aktivnosti, ki nas čakajo v šoli. Namen projekta je, da na ta dan učencem ponudimo domača živila. S tem krepimo zavest o prednosti lokalno pridelane hrane. Živila, ki sestavljajo tradicionalni zajtrk, so nam omogočili Čebelarstvo Bobek, kmetija Krajnc, Evrosad Krško, Kmetija Jazbec in Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Vsem se najlepše zahvaljujemo!