V petek, 27. 9. 2024, so učenci prvega razreda prvič obiskali šolsko knjižnico. Z radovednostjo v očeh so vstopili v svet knjig, kjer so spoznali, kako deluje knjižnica ter kakšna pravila veljajo pri izposoji knjig.

Vsak učenec je prejel svojo izkaznico. Knjižničarka, gospa Majda, je otroke popeljala skozi prostor knjižnice in jim prijazno pojasnila, kako si lahko knjige izposojajo, vrnejo ali pa po njih pobrskajo kar na knjižnih policah.
Po ogledu je sledil prav poseben trenutek – knjižničarka jim je prebrala pravljico, ki je otroke popeljala v svet domišljije. Nekateri so poslušali s široko odprtimi očmi, drugi pa se na pozorno poslušanje še navajajo.
Za lepši spomin na njihov prvi obisk knjižnice je knjižničarka Majda vsakemu podarila knjižno kazalko in pobarvanko, kar bo zagotovo spodbudilo njihovo zanimanje za knjige in branje tudi doma.
Preden so se učenci odpravili nazaj v razred, so si že izbrali in izposodili prvo knjigo v šolski knjižnici.

Upamo in si želimo, da je bila to izkušnja, ki je pripomogla k navdušenju nad knjigami in ljubezeni do branja, ki bo trajala celo življenje.