Obletnica rojstva in smrti slovenskega pisatelja Franceta Bevka je bila proglašena za dan zlatih knjig in začetek bralne značke. Omenjeni dan smo na OŠ Blanca obeležili z branjem odlomkov iz literarnih del, ki so jih brale starejše učenke mlajšim. Dogodek so učenke in učenci od 1. do 5. razreda sprejeli z navdušenjem, a posebej so bili navdušeni prvošolčki, ki so ta dan prvič obiskali šolsko knjižnico. Knjižničarka jih je seznanila tudi s knjižničnim redom ter jim ob tej priložnosti prebrala pravljico. Učenke in učenci, ki so letos prvič prestopili šolski prag, so v šolski knjižnici prejeli tudi knjižno darilo z željo, da bi radi in veliko brali. Knjigo Škrat Kuzma, ki so jo prejeli vsi prvošolci, je darovalo Društvo Bralna značka Slovenije.

Učenci prve in druge triade vsako leto pridno berejo za bralno značko, v tretji triadi zanimanje za branje rahlo upade, a kljub temu vsako leto več kot 70 % učenk in učencev osvoji priznanje. Mentorice bralne značke se trudimo, da bi knjige približale otrokom. Osnovnošolke in osnovnošolce, ki osvojijo bralno značko, ob zaključku šolskega leta nagradimo z obiskom filmske predstave v kinu Krško ali Sevnica.

Knjižničarka Majda Kočevar

Foto: Saša Martinčič, Tatjana Arčon, Ksenija Juh, Majda Stopar, Mateja Strnad