V torek, 18. 6. 2019, smo v okviru tehniškega dne v 6. razredu spoznavali osnove digitalne fotografije. Prva šolska ura je bila namenjena kratkemu pregledu zgodovine fotografije in spoznavanju najosnovnejših zvrsti. Sledilo je spoznavanje fotografske opreme, hitri prikaz osvetlitve predmetov ter iskanje primernih motivov v šoli in njeni okolici. Učenci so se naučili, da je dobra fotografija pogojena z ustvarjalnostjo ter znanjem fotografa in ni odvisna le od kvalitete fotoaparata. Po praktičnem delu je sledilo nalaganje fotografij na računalnik, izbor in pošiljanje preko e-pošte. Učenci so izmed vseh nastalih posnetkov izbrali najboljše in postali pravi mali kritiki, ki se zavedajo, da do kvalitetnejšega fotografskega izdelka pridemo, kadar premišljujemo in analiziramo nastali posnetek ter ugotavljamo, na katere elemente bi še lahko vplivali, da bi izboljšali svoje delo.

Sabina Košir

foto: učenci 6. razreda in razredničarka