Zakorakali smo v veseli december, v prvi zimski mesec, ki nas je že razveselil s prvimi snežinkami. Za otroke je ta čas čaroben, spomini na praznike v domačem krogu pa jih spremljajo vse življenje.

Vonj po sveže pečenih piškotih, adventni venček, okraševanje smrekice, izdelovanje voščilnic, vznemirjenje ob pričakovanju dobrih mož, skupaj preživeti čas, sprehod pod lučkami, prvi sneg – vse to naredi december poseben, čaroben. Naj bodo spomini v srcih naših otrok tudi čarobni.

Učenke in učenci so doma že praznično razpoloženi in uživajo v ustvarjanju različnih izdelkov.

Zala in Lia Lucija sta pri tehniki izdelali vesele snežake iz papirja, Jure pa Božičkovo kapo in vazo iz plastenke.

Veseli snežaki, Zala, 6. razred

Vesela snežaka, Lia Lucija, 6. razred

Božičkova kapa, Jure, 4. razred

Vaza iz plastenke, Jure, 4. razred

Aneja iz četrtega razreda je okrasila dom z božično dekoracijo.

Dekoracija, Aneja, 4. razred

Učenci drugega razreda so v okviru tehniškega dne delali božične okraske. Manca Budna nam je pokazala, kaj je ustvarila.

Anže Ajster je pri tehniki izdelal jelenčka Rudolfa iz WC rolic.

Anže, Jelenček Rudolf, 4. razred

Škratek, Zala, 3. razred

Vanilijevi rogljički, Aneja, 4. razred

Aneja je spekla vanilijeve rogljičke, sporočila mi je, da so slastni in da so ji všeč, ker niso preveč sladki. Zaupala nam je tudi recept.
Sestavine:

• 400 g moke
  • 250 g margarine
  • 2 jajci
  • 100g sladkorja v prahu
  • 100g kokosa (lahko zamenjaš z orehi)
  • 1 vanilija sladkor
  • 1 pecilni prašek

Iz sestavin zgneteš testo, ga pustiš malo počivati in oblikuješ rogljičke. Pečeš jih pri 180 stopinjah približno 10 min. Na koncu jih posuješ s sladkorjem.

Piškoti, Aneja, 4. razred

Voziček za Božička, Aleks, 1. razred

Miklavž, Nika, 5. razred

Fantazijski kolaž, Anja, 3. razred