V sklopu Erasmus+ projekta FAST smo v mesecu januarju razvijali sodelovalno učenje s pomočjo uporabe moderne tehnologije. Učenci 3. razreda so tako poslušali zgodbico, nato pa so s programom 3Dslikar na tablicah narisali vso hrano, ki so jo v zgodbici slišali, rezultate primerjali med seboj, se o njih pogovarjali in tako dopolnjevali svoje izdelke. Učenci 8. razreda, ki tudi obiskujejo glasbeno šolo, so s programom SoundTrap preko spleta ustvarjali različne skladbe. Devetošolci pa so s pomočjo aplikacije Google (Google Docs in Google Drive) pisali in komentirali na temo Če bi lahko spremenil svet. Sestavke so tako delili s sošolci, ki so jih prebrali in komentirali.

Učenci so v malo drugačni obliki pouka uživali, med seboj sodelovali, se bolje spoznali, prav tako pa so spoznali nove računalniške programe, ob vsem tem pa tudi urili znanje angleškega jezika.

Celoten opis dela si lahko ogledate tu (za poslušanje posnetkov morate v desnem spodnjem kotu klikniti na gumb Diaprojekcija).

Fotografije pa si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Mojca Hojski