V sredo, 12. 6. 2024, so devetošolci izvedli predajo ključa osmošolcem. Nekatere naloge so osmošolci uspešno opravili že pred sredo, nekaj pa jih je čakalo še tisti dan. Dvakrat se sicer niso mogli izogniti kazni in sicer 30 sekundnemu planku ter 10 sklecam, preostale naloge pa so opravili odlično – ugotavljanje pravilnih lastnikov čevljev devetošolcev, posnemanje slik, oblikovanje pričeske, ugotavljanje sestavin otroške kašice in podobno. Izredno so se potrudili pri sestavi besedila in koreografiji pesmi za devetošolce, tako da so prejeli namige, kje je skrit ključ. Namige so uspešno sestavili in našli ključ, ki ga je izdelal devetošolec Rok pod budnim očesom gospoda hišnika. Po prisegi, ki bo visela tudi v njihovi matematični učilnici, pa postali novi lastniki ključa.

Hvala devetošolcem za čudovit program, osmošolcem za sodelovanje, šopek razredničarki devetošolcem ter sladoled in vsem gledalcem za fantastično vzdušje!

Zapis in foto: Mojca Hojski

Skupne fotografije: Marta Siter