V četrtek, 3. aprila 2025, smo z učenci 9. razreda obiskali Kmetijsko šolo Grm in biotehniško gimnazijo Novo mesto. Najprej so nam predstavili šolo ter vse programe, ki jih izvajajo. Sledila je prva praktična delavnica v laboratoriju, kjer so se učenci preizkusili kot mikrobiologi – klonirali so bakterije z različnih površin, pri čemer so morali delo opravljati zelo natančno in v sterilnem okolju.
Po delavnici smo si v šolski jedilnici privoščili malico. Učenci so lahko za trenutek začutili utrip srednješolskega življenja – kmalu se bodo tudi sami sprehajali po tako širokih hodnikih.
V drugi delavnici so se spoznali s tankoplastno kromatografijo – metodo, s katero ločujemo zmesi. V našem primeru so ločevali različna barvila, pri čemer so se učenci odlično znašli.
Za zaključek so nam razkazali še celotno šolsko posestvo, ki obsega različne rastlinjake, drevesnice, hleve, učilnice na prostem, pašnike in gozd. Doživetje je bilo zelo zanimivo in poučno.
Foto: Mateja Županc