Od vseh dnevov dejavnosti se osmošolci in devetošolci zagotovo najbolj veselijo tehniškega dneva oz. zaključnega izleta, ki smo ga izvedli v petek, 7. junija. Za prijetno vzdušje je poskrbel vodič Tadej iz turistične agencije FunTura, učence pa sva spremljali razredničarki Nina Grabenšek Kadilnik in Olga Lužar.

Dan smo začeli z odbojko na mivki in nogometom v Športnem centru Gibi, nadaljevali pa z dvoranskim paintballom. Po razburljivi akciji smo se okrepčali s picami v znani ljubljanski piceriji Pri Julči.  V sobah  pobega Enigmarium  so nas nato  že čakale skrite kode, uganke in namigi, s katerimi morajo obiskovalci v eni uri odkleniti vrata. Pet skupin se je preizkusilo v petih različnih tematikah in prav vsem je uspelo. Dogodivščine v glavnem mestu smo v Koloseju zaključili z ogledom filma po izboru učencev devetega razreda – akcijskim  znanstveno-fantastičnim filmom Godzilla 2.

Nina Grabenšek Kadilnik