Učenci 5. razreda so obiskali Konjeniško kmetijo v Vranju, kjer sta jih prijazno sprejela Peter in Jerca, lastnika kmetije. Namen dneva je bil spoznati delo s konji, hkrati pa se preizkusiti v jahanju.

V razredu smo se najprej v skupinah lotili besedila o konjih, kjer so pridobili osnovne informacije o vedenju, prehrani in o njihovem razvoju. Učenci so konja tudi narisali.

Na kmetiji so nam predstavili, kako poteka vsakodnevna nega konj. Otrokom je bilo prikazano čiščenje kopit in vse o hranjenju in skrbi za njih. Sledila je praktična izkušnja – preizkusili so se v jahanju, pri čemer so se nekateri prvič soočili s konjem iz neposredne bližine. Preizkušnjo so pogumno prestali.

Naravoslovni dan je bil za učence poln novih izkušenj in znanja. Poleg teorije so pridobili tudi dragocen stik z živalmi, kar je pomembno za razvoj empatije in razumevanja živali. Čeprav smo ugotovili, da veliko otrok nima stika s kmetijo, jim je bil današnji dan všeč.

FOTO: Mateja Strnad in Mojca Hojski