V četrtek, 16. 9. 2021, je bilo v Smledniku državno prvenstvo osnovnih šol v gorskem teku na 1600 metrski razgibani progi s tremi strmimi vzponi in enim zelo vratolomnim spustom po kamnih in koreninah. Med mlajšimi učenkami sta se na progi odlično znašli naši učenki Kiara Blatnik in Nika Radej, ki sta drugo polovico proge tekli samostojno, ker je konkurenca zaostala že na prvem vzponu. Kiara je z naskokom zmagala in postala državna prvakinja, Nika pa si je pritekla tudi veliko prednosti pred tretjeuvrščeno tekmovalko.

Tekmovanje je bilo tudi ekipno. Za ekipo sta se upoštevala rezultata dveh najbolje uvrščenih  tekmovalk med mlajšimi in dveh najbolje uvrščenih med  starejšimi učenkami. Tudi starejše učenke so se odlično odrezale in naši šoli zagotovile zanesljivo zmago v ekipni konkurenci.

Med učenci zaradi bolezni bratov Slemenšek nismo imeli popolne ekipe.

Rezultati:

mlajše učenke