Šolsko leto je spet naokoli in prišel je čas, da se poslovimo od njega. Še pred skokom v počitnice pa smo s prireditvijo obeležili pomemben praznik za našo Slovenijo, Dan državnosti ter se poslovili tudi od šolskega leta. Dogodek je bil poln ponosa, veselja in slavja ter obogaten z nastopi učencev.

Učenci so se zahvalili vsem, ki so prispevali k naši svobodi, ter se spomnili na zgodovinske dogodke, ki so pripeljali do razglasitve neodvisnosti Slovenije leta 1991.
Pester kulturni program so popestrili glasbeni, plesni in dramski nastopi, ki so prikazali raznovrstnost talentov učencev. Nobena šolska prireditev se ne odvije brez nastopa naših pevskih zborov, ki ubrano prepevajo različne pesmi. Na Blanci smo ljubitelji harmonike in domače narodne pesmi, zato se je nekajkrat slišal tudi glas harmonike.
Prireditev smo zaključili s pesmijo Slovenija, od kod lepote tvoje, ki je navdihnila vse prisotne in prinesla čudovit zaključek dneva in odhod na zaslužene počitnice.

Hvala vsem nastopajočim in njihovim mentorjem.

Zapisali: Majda Kočevar in Maja Draksler Laznik

Fotografije: Maja Draksler Laznik