Ajdi štirje osebni rekordi in tretje mesto na državnem prvenstvu v atletskem mnogoboju

Nedelja, 26. maj 2024, je bil uspešen dan za učenko osnovne šole Blanca – Ajdo Budna. Na atletskem stadionu Poljane v Mariboru je potekalo finale atletskega mnogoboja za pionirke in pionirje U-12 in U-14 (letnik 2011/12). V slednji kategoriji je nastopala tudi Ajda Budna. Na tekmovanju je nastopilo 24 najboljših tekmovalk in tekmovalcev, ki so se na tekmovanje uvrstili po rezultatih iz pet kvalifikacijskih

tekmovanj, ki so potekala po različnih krajih Slovenije.
Mnogoboj je sestavljen iz štirih disciplin, kjer se vsak rezultat pretvori v točke po mednarodnih tabelah.
Skupine in vrstni red štartov je bil opravljen z žrebom, razen v teku na 600 m, kjer sta bili dve tekmovalni skupini. V prvi so tekle tekmovalke, ki so se po treh disciplinah uvrstile od 13. do 24. mesta, v drugi skupini pa so tekle tekmovalke uvrščene po treh disciplinah od 1. do 12. mesta.
Ajda je odlično tekmovala zlasti v teku na 600 metrov, kjer je po razburljivem finišu le malo zaostala za zmagovalko. Odličen tek ji je prinesel skupno 3. mesto.  Po treh disciplinah je bila na 6. mestu in je za uvrstitvijo na stopničke zaostajala 130 točk, na koncu pa je le točko zaostala za 2. mestom.