Teden otroka, ki se praznuje že 70. leto zapored, je pomembna priložnost za spodbujanje kreativnosti, učenja in povezovanja med otroki. Od 7. do 13. oktobra 2024 poteka, tako kot vsako leto, pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije. Letošnja osrednja tema “Otrok, nepopisan list” nas spodbuja, da prepoznamo potencial, ki ga vsak otrok prinaša.
Na naši šoli smo obeležili Teden otroka s številnimi aktivnostmi, ki so otrokom omogočile, da izrazijo svojo ustvarjalnost in domišljijo. Učenci vseh razredov so se vključili v različne delavnice, ki so spodbujale sodelovanje in skupno učenje in najpomembnejše, prinašale nova znanja. V tem tednu je bilo izvedeno več dnevov dejavnosti, o nekaterih lahko več izveste v prispevkih na naši spletni strani, večina pa je zapisana v preglednici:

RAZRED  DEJAVNOST
1.  Čebelarski paviljon

Lutkovna predstava

Pohod

Dejavnosti po izboru otrok – moja igrača

Podaljšani gibalni odmori

2.  Čebelarski paviljon

Lutkovna predstava

Pohod

Igre

3.  Ogled filma Srečno, Kekec!

Čebelarski paviljon

KD – Lutkovna predstava

ŠD – Pohod

Igralni dan in obisk knjižnice

4.  Rabiš pomoč?

Čebelarski paviljon

Kdo sem? Kaj bom?

Igrajmo se

Ustvarjam – natečaj Nepopisan list

5.  Čebelarski paviljon

Naši talenti, kdo smo, kaj počnemo

Igrajmo se – igrača od doma

Ustvarjam – sem nepopisan list

6.  Edinstvenost vsakega otroka

Športno druženje z vrtcem

Likovno ustvarjanje – natečaj Nepopisan list

7.  Sem edinstven in neponovljiv
8.  Predstavitev ŠC Šentjur v okviru RU

Obisk podjetja Acryform

Medgeneracijsko branje

9.  Obisk podjetja Acryform

Predstavitev ŠC Šentjur

PB  Sestavljanka velikanka – Skupaj smo močnejši

Družabne igre

Risanje s kredami na šolskem igrišču

VSI  Zbiralna akcija starega papirja

Teden otroka je bil priložnost za ustvarjanje nepozabnih trenutkov, ki bodo ostali zapisani v spominu naših učencev. Učitelji smo skrbeli, da so vsi otroci imeli možnost, da se izrazijo in razvijajo svoje sposobnosti, saj so, prav v tej mladosti, njihova največja moč in potencial. Verjamemo, da bodo tudi v prihodnosti izražali svojo edinstvenost.