V tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 je potekala vseslovenska akcija Simbioza giba, kateri se je že tradicionalno pridružila tudi naša šola. Letos smo v goste poleg babic in dedkov povabili folklorno skupino Spomin Društva upokojencev Sevnica.

Folklorno druženje je na šoli potekalo dva dni, v sredo so se ob zvokih harmonike zavrteli učenci od 1. do 3. razreda skupaj s svojimi povabljenimi, v četrtek pa učenci 4. in 5. razreda in njihovi gostje. Prav vsi smo se seznanili z osnovami folklornega plesa, se naučili ljudsko pesem Izak in Abraham, ter uživali v druženju.

V četrtek popoldan smo se tudi učitelji družili pod sloganom “Vse življenje se gibamo,” saj smo pod budnim očesom CKZ Sevnica in njihovih fizioterapevtk opravili preizkus hoje na 2 km.

Naj gibanje postane naš način življenja, sodelovanje in sožitje med generacijami pa naša vrednota.

Več utrinkov pa si oglejte v fotogaleriji.