V petek, 12. 5. 2017, smo se učenci 6., 8. in 9.razreda s spremljevalnimi učitelji Francijem, Mojco in Romanom, odpravili na Kraški rob. Razdelili smo se v dve skupini in si ogledali Sveto jamo ter se po gozdni poti sprehodili po Kraškem robu. Med potjo smo okušali tudi divje šparglje, se pogovarjali o gospodarskem pomenu Trsta in njegovem razvoju ter občudovali razgled na morje. Potem smo se odpravili do vasi Črni Kal, kjer smo si ogledali najstarejšo zgrajeno hišo in cerkev s poševnim zvonikom. Brez malice ne gre, zato smo se ustavili v Ankaranu, kjer s(m)o si nekateri privoščili tudi sladoled. Nazadnje smo se peš odpravili še do školjčišča – obale iz samih polžkov in školjk – katere smo si nabrali tudi za domov ter videli lignja. Ta dan je bil super, saj smo se zabavali, imeli čudovito vreme in za pokušino preverili temperaturo morja.

Lara Županc