Tudi na naši šoli smo Evropski športni dan obeležili s pohodom čez Sremič na Grmado. Zaradi slabe vremenske napovedi na ta dan, smo se na pohod odpravili dan prej, in sicer 24. 9. 2020.

Ob 8. uri zjutraj smo se z avtobusom odpeljali do železniške postaje v Brestanici, od koder smo se podali skozi tunel do gasilskega doma, nato pa se povzpeli po zelo strmi Janezovi poti do cerkve svetega Mohorja. Za marsikaterega prvošolčka je bil to prvi vzpon. Ponosni so ugotovili, da so ga zmogli vsi. Nekateri so bili že malo utrujeni, zato smo pri cerkvi naredili malo daljši postanek za okrepčilo. Tisti, polni energije, so se lovili, drugi pa le poklepetali in se navduševali nad razgledom na reko Savo. Od tod dalje je bila pot že lažja in korak bolj strumen. Kar hitro smo prispeli do Grmade, kjer smo naredili še krajši postanek. Prvošolci in drugošolci so v spremstvu svojih učiteljic malo pod vrhom Grmade zaključili svoj pohod, saj jih je tam pričakal avtobus in jih odpeljal nazaj v šolo. Učenci 3. in 4. razreda pa so s svojimi učitelji pot nadaljevali po vzhodnem delu Sremiča v Krško, od koder jih je avtobus pripeljal nazaj na Blanco.

Zapis: Saša Mirt

Foto: Majda Stopar, Saša Mirt